Mobilya Seçimi ve Faktörler? 

Mobilya seçimi yaparken  birçok insan, bu seçimin hayli basit bir şey olduğunu düşünürken, bu konuda az bilgiye sahip olmamız dolayısıyla bu seçim tam bir kabus halini alabiliyor. Hayalleriniz, satın alacağınız mobilya seçimini önemli ölçüde etkileyecektir bunun için ilk etapta hayallerinize odaklanıp seçiminizi bunun üzerine yoğunlaşarak yapmalısınız, fakat bu ilk etap olsa da somut verilerinde göz önünde bulundurulması Önemli Ölçüde seçiminizi kolaylaştıracaktır. Aşağıda mobilya alırken dikkat edilmesi gereken faktörleri sizler için sıraladık. Değer

Evinizin boyutuna bağlı ölçüleri hesaba katmak

Mobilyalar evinize sığabilmeli  ev içerisinde serbest dolaşım için yeterli alan bırakıp bırakmadığını bilmeniz mobilyalarınızı aldıktan sonra pişman olmamanızı sağlayacaktır. Misal olarak beğendiniz fakat ölçüleri göz önüne almadığınız taktirde gereğinden büyük bir mobilya alırsanız kullanma alanınız  küçükse, o zaman siz ve sevdikleriniz özgürce hareket edemezsiniz. Hareket özgürlüğünüzü kısıtlayan mobilyalar güzel olsa bile odayı ve sizi donuklaştırabileceğini belirtmekte fayda var.

Dayanıklılık

Almak istediğiniz mobilyanın elbette dayanıklı olmasını istersiniz bunun için bu faktörü de göz önünde bulundurmalısınız çünkü dayanıksız bir mobilya aldığınız taktirde diğer tüm etkenler içinde boşa zaman harcamış olursunuz. Bu nedenle dayanıklı ve dayanıksız mobilyalar hakkın da bilgiye de sahip olmalısınız ancak bu şekilde doğru ayrım yapabilmeniz mümkün olacaktır veyahut hizmet kalitesinden emin olduğunuz ve kaliteli mobilya ürettiği bilinen şirketlerden alışveriş yapın. Üzülmemek için dayanıksız mobilya tedarik eden şirketlerden uzak durun.

Alacak olduğunuz mobilya bunun için ayırmış olduğunuz bütçeniz dahilinde olmalıdır. Fakat bu karşınıza çıkan en ucuz mobilyayı da alacağınız anlamına gelmemeli, ucuz etin suyu yavan olur misali çok fazla kullanmadan zarar görürler. Çoğu durumda, mobilyayı yapmak için kullanılan kaliteli malzemelerin mobilyanın fiyatlarını önemli ölçüde etkilediğini fark edeceksiniz. Standart altı malzemelerden yapılan ürünlerin piyasadaki en ucuz ürünler olmaları kaçınılmazdır bu yüzden maliyet ve kalite oranını iyi hesaplamalısınız

Mobilyanızın Rengi

Renkler zevklerimizin önemli bölümünde yerler alırlar  mobilya dekorasyonun yanı sıra odanızın renk tonunu da  tamamladığını göz önüne alarak almak istediğiniz mobilya renginizi göz önünde bulundurun. Odanızdaki dekorasyonlarla çakışan zıt  bir renk seçmek mobilyanızı çekici hale getirmeyebilir bu da sizi mutsuz edebilir. Mobilya seçiminde bu faktörü de göz önüne almadığınız taktirde renkleriniz evinizdeki ile uyuşmuyorsa, o zaman mobilyanız böyle bir sebepten ötürü de size çekici görünmeyecektir.

 

Size Hitap eden ÖzelliklerMobilya Seçiminde Özellik

Tercih ve zevklerinize hitap edecek özelliklerde mobilya bulmaya odaklanın bu size memnuniyet hissi verecektir. Eviniz için mobilyalarınız söz konusu olduğunda, kendinize ve sevdiklerinize uygun tasarımlarda ve size hitap edebilecek kullanım özelliklerinde olduğundan emin olmalısınız bu sizi ve ailenizi mutlu edecektir.

Konfor

Mobilyaları alırken konfor yönünü dikkate almayı unutmayın. Tasarım olarak çekici fakat konfor açısından düşük düzeyde olan mobilyalar satın almak hem sağlık hem de rahatlığınız açısından hiç mantıklı değildir. Uzmanlar, ergonomik olarak oluşturulmuş mobilyalar aramanızı öneriyor. İster çağdaş modellerle çağdaş mobilyalara, ister döşemeli bir çeşitliliğe bakıyor olun, seçiminiz konfordan ödün vermeden yapmalısınız.

Malzeme

Mobilya birçok farklı malzeme kullanılarak yapılmaktadırlar bunların içerisinde en iyi olanı Ahşap mobilyalardır en iyisidir çünkü temizlenmesi kolaydır ve daha az bakım gerektirir ve sağlıklıdır. Bu nedenle, mobilya için alışveriş yapmadan önce mevcut malzemeleri göz önünde bulundurun. Plastik vb.

Mağazamızdaki Mobilyalara Göz atın

 

YUKARI KAYDIR
Sohpeti Aç
Yardım İster misiniz ?
Merhaba
Mobilya Seçimi ve Faktörler? ile ilgili bilgi almak İstermisiniz ?
Bağlantı: https://tekmanmobilya.com/mobilya-secimi-ve-faktorler