2021 Masa Ve Sandalye trendleri

2021 Masa Ve Sandalye Trendleri,  Evde olduğundan fazla bulunduğumuz özellikle şu dönemlerde insan kendi yuvasında bir nefes almak istemiyor değil. Onca bu karmaşadan, şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için konforlu bir ev ortamı şart oldu. Özellikle evde olduğumuz ve kısıtlı bir alana sahip olduğumuz için bu durum, yapabileceğimiz şeyleri de kısıtlıyor. Ders çalışmak, yemek yemek, çizim yapmak, gündemi takip etmek vb. şeyler artık gündelik yaptığımız sıradan işler haline geldi. Kendimize alışkanlık edindiğimiz bu aktiviteleri hayata geçirmek için genellikle rahatça oturabileceğimiz bir sandalye ve yanında bir masa yeterli oluyor. Çoğu zaman misafirlerimiz geldiğinde rahatça ağırlayabileceğimiz geniş bir masaya, ders çalışırken uzun süre oturabilmemizi sağlayacak konforlu bir sandalyeye ihtiyaç duyuyoruz. Gelin rahatlığımızı el üstünde tutan yeni 2021 masa ve sandalye trendlerini birlikte inceleyelim.

 

 Masa Trendleri

2020 yılı masa trendlerinde daha çok doğal olana kaçış vardı. Bu durum, doğanın ruhunu eve yansıttığımızda ahşabı ortaya çıkarttı. Yıl boyu ahşap temalı masalar daha çok tercih edildi. Masaların ahşapla birlikteliği genelde evde olduğumuz bu yılda bizleri doğanın yoksunluğundan mahrum bırakmadı. Masa modellerinde ahşaba doyduğumuz 2020 yılının aksine 2021 yılında sert-estetik masalar alıcıya sunuldu. Mermer taşının sert ve soğuk duruşu masalara farklı bir şıklık kattı. 2021 Masa ve Sandalye trendleri İçerisine dahil olan bu mermer taşı insana güç veren cinsten şıklığına, duruşuna ve asaletine bayıldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

 

  Masada Mermer Şıklığı

Milattan önceki yüzyıllarda işlenmeye başlanmış olan mermer, ülkemizde de yaygın kullanılan bir taştır. Farklı niteliklerinin olması kullanım alanlarını da arttırmaktadır. Bu özellikleri bütünleştirdiğimizde masa kullanımı açısından bizlere konfor sağladığını görüyoruz. Ancak kullanırken yüzey yapısına zarar vermemek adına kimyasal madde kullanmamak gerekir. Keza bu da mermerin doğa dostu bir trend olduğunu şimdiden bizlere gösteriyor. Mermerin en belirgin özelliklerinden olan dayanıklı ve sert oluşu da daha çok tercih edilmesine sebebiyet veriyor. Uzun vadede kullanılacak olan masalar için mermer olması avantaj yaratıyor. Bunun yanında kolay temizlenebilmesi, kolay çizilip zarar görmemesi de alıcıya çekici geliyor. Mermer sert ve estetik görüntüsüyle 2021 yılında trendlerde yerini almış bulunuyor. Bizce mermer trendi şıklığıyla en keyifli masa başı sohbetlerine daha şimdiden göz kırpıyor. Bununla birlikte ofis masalarının tertip, düzen ve disiplinini yansıtacak donanımı da en güzel mermerin yansıtabileceği görüşündeyim. Çünkü ofis ortamı şartlar sebebiyle stresli ve yoğun bir ortamdır. Ancak mermer masaların bu stresi ve kargaşayı çok güzel absorbe  edeceğinden şüphem yok.

 

  Masada Metal Ayaklanma

2021 Masa Ve Sandalye trendleriMermerin ağırlığını kaldırabilmesi için masanın ayaklarında en doğru tercih tabi ki metal kullanılması olacaktır. Mermerin gücünü taşıması için bir ahşap veyahut başka bir maddenin kullanılması ne kadar doğru olur bilmiyorum. Ancak metal ayakların mermeri ortaya çıkarıp masa da şıklığa şıklık katacağından son derece eminim. Dediğimiz gibi 2021 yılı trendi biraz sert ve estetik gidiyor. Bu düzene uyum sağlayacak ve kendinden bir parıltı katacak olan en doğru madde metal olmalıydı. Öylede oldu diyebiliriz. Mermer trendlerde yanına metali aldı 2021’de.

 

  Sandalye Trendleri

2020 trendlerine dönüp baktığımızda masa gibi sandalyenin de ahşap dokuları içinde barındırdığını görüyoruz. Sandalye alt kısımlarında ahşap önemli bir yer kaplıyordu. Hoş kadife, keten vb. kumaşları ahşapla bütünleştirmişlerdi. 2021 trendlerine geldiğimizde çeliğin ortalığı kasıp kavurduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çeliğin kendine has, tok ve cilveli duruşu sandalyeleri olduğu yerden çok uzaklara götürmüş. Bununla birlikte kumaş olarak keten, kadife ve nubuk tercih edilmiş. Açıkçası bu kumaşlar gayet tok ve en az mermer kadar iddialı duruşuyla trendi destekliyor.

 

  Çeliğin Sandalyeyle Dansı

İlk olarak 2021 sandalye trendinde çeliğin cilveli dansını izleyeceğimizi söyleyebilirim. Bu öyle sıcak bir dans olacak ki mermerin sert ve soğuk duruşunu bile ısıtacak. Mermer masa ve metal ayaklarına, en iyi gidecek şey şüphesiz çelik sandalyeler olurdu zaten. Işığı güzel yansıtması, ihtişamlı ve güçlü duruşuyla bu sene trendde çokça göreceğiz metalin şıklığını.

 

  Sandalyede Kumaş Esintisi

Geçen senenin ahşap ve bohem trendine nazaran, 2021 masa ve sandalye trendlerini  daha kendinden emin adımlar gördüğümüzü rahatlıkla söyleyebilirim. Kadife, nubuk ve ketenin adeta kalite kokan yapısı, mermer desenlerle birleşince ortaya çok elit bir trend çıkmış. Kadife kumaşın renkleri taşıma şekli gerçekten çok güzel, rengi fazla parlatmadan ortaya direkt olarak kendini koyuyor. Keten kumaş ise tok oluşu ile bu sene trendine uymuş durumda. Nubuk kumaşa gelince kendine has mat duruşu, asaleti ve kalitesi zaten takdire şayan bir tür.

2021 Masa Ve Sandalye trendleri

Tüm bu yazılanları toparlayacak olursak da bu sene gerçek masa sandalye trendinde gerçek bir kimlik görüyoruz. Masada mermerin soğuk ve sert yüzeyi, sımsıcak ve ışıl ışıl metalle buluşmuş. Sandalyede ise mermerin sertliğine ve metalin gösterişine yakışacak kumaşlar seçilmiş; kadife, nubuk ve keten. Bu kumaşların tok ve kaliteli duruşları 2021 Masa ve Sandalye Trendleri ile harika uymuş. Ortaya mükemmel bir kombinasyon çıkmış. Bize de bu kalitenin sert ve soğuk duruşunu yansıtan masalarda sıcak muhabbetler yapmak düşüyor.

Tekman Mobilya

YUKARI KAYDIR
Sohpeti Aç
Yardım İster misiniz ?
Merhaba
2021 Masa ve Sandalye Trendleri ile ilgili bilgi almak İstermisiniz ?
Bağlantı: https://tekmanmobilya.com/2021-masa-ve-sandalye-trendleri